LiM-kram.pl: Ceramika Bolesławiec - sklep internetowy - Warszawa, Ursynów

Ceramika Bolesławiec

« wstecz «

Ceramika Bolesławiec

Wyroby Spółdzielni Rękodzieła Artystycznego
„Ceramika Artystyczna” w Bolesławcu

kliknij aby powiększyć (nowe okno)

W ramach swojej oferty firma LiM pragnie Państwu zaproponować piękno zwykłych, ale prawdziwych przedmiotów. Będą to głównie wyroby polskiego rękodzieła, w tym również rękodzieła artystycznego. Do tej grupy towarów niewątpliwie zalicza się bolesławiecka ceramika artystyczna.

kliknij aby powiększyć (nowe okno)

Ziemia bolesławiecka słynie z ceramiki wyrabianej tam już od XVIII wieku, a początki jej wytwarzania przypadają na czasy średniowiecza. Począwszy od drugiej połowy XIX wieku, dzięki wprowadzeniu metody stempelkowej znana w całej Europie, ceramika kamionkowa zachwyca urodą barwnej dekoracji. Po dzień dzisiejszy jest poszukiwana nawet w odległych regionach naszego globu i stanowi ozdobę domów Europy, Ameryki czy Azji.

kliknij aby powiększyć (nowe okno)

„Zakładem najpełniej nawiązującym do najlepszych tradycji rzemiosła artystycznego regionu jest, istniejąca od 1950 r., Spółdzielnia Rękodzieła Artystycznego Ceramika Artystyczna. W tej właśnie firmie powstają najciekawsze wzory, zdobywające uznanie na świecie, łączące wielowiekowe tradycje form z użytkowymi wyzwaniami nowoczesności.” Obecnie Ceramika Artystyczna wytwarza około 900 form w blisko 5000 dekoracji. Na jej oblicze największy wpływ mają projektanci, często absolwenci wyższych szkół plastycznych. To za ich przyczyną nieodmiennie zachwycają ręcznie formowane wyroby z ręcznie wykonywaną dekoracją stempelkową pokrywającą gęsto całą formę lub tworzącą dekoracyjne układy z nieprzebranych zasobów zdobniczych motywów, zarówno tych tradycyjnych, jak i bardziej nowoczesnych.

kliknij aby powiększyć (nowe okno)

Znakomita jakość i oczywiste piękno wyrobów to powód przyznania Ceramice Artystycznej wielu prestiżowych nagród, medali i wyróżnień, zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami, oraz źródło sukcesów na licznych targach i wystawach międzynarodowych.

do góry

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych