LiM-kram.pl: Ceramika Bolesławiec - sklep internetowy - Warszawa, Ursynów

Ceramika Bolesławiec

« wstecz «

Zalety i właściwości

kliknij aby powiększyć (nowe okno)

Wszystkie wyroby są wykonywane ręcznie i ręcznie dekorowane metodą stempelkową, szkliwione oraz wypalane w temperaturze ponad 1250°C. Temperatura wypału , oraz używany surowiec – glinka z domieszkami krzemu, skaleni i kaolinu, powodują, że ceramika bolesławiecka o ścisłej, trwałej i częściowo zeszkliwionej strukturze jest odporna na działanie temperatury, wilgoci oraz czynników zarówno chemicznych, jak i mechanicznych.


Jej niewątpliwe walory użytkowe, płynące z mnogości form, uzupełnia więc możliwość podgrzewania potraw w kuchence mikrofalowej czy zapiekania w piekarniku. Po posiłku naczynia można umyć w zmywarce, nie obawiając się o piękne dekoracje, które są niezwykle trwałe i znajdują się pod szkliwem.
Należy unikać jedynie bezpośredniego kontaktu z palnikiem oraz gwałtownych zmian temperatury.

kliknij aby powiększyć (nowe okno)


Temperatura wypału sprawia, iż kolorami dominującymi są tradycyjnie już: kobaltowy błękit, brązy, zielenie i żółcie – kolory uzyskane przy zastosowaniu barwników odpornych na bardzo wysoką temperaturę, a przy tym, podobnie jak i używane szkliwa, ekologicznych – nie zawierających ołowiu i kadmu.

do góry

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych